ETKINLIKLER

2017

30 Nisan 2017
Pazar, Moda Deniz Klübü'nün davetlisi olan 10 hukuk öğrencimiz, değerli üyemiz Avukat Nazan Moroğluyla sohbetli ve keyifli bir gün geçirdi. 

29 Nisan 2017

Cumartesi 'Çocuk Gelinler Çalışma Grubu' dernek merkezimizde toplanarak çalışmalarına devam etti.

21 Nisan 2017

Cuma 'Zaman Yönetimi' çalışması

11 Nisan 2017
Esenlerde gençlerle buluştuk.Nazan Hanım gençlere haklarını anlattı

09 Nisan 2017
Öğrencilerimiz Moda Deniz Klübünün davetlisiydiler

01 Nisan 2017
Nisan Ayı Burs Toplantımızı, sayıları 300e yaklaşan öğrencilerimiz, destekçilerimiz. Üyelerimiz ve mezunlarımızla Dernek Merkezimizde gerçekleştirdik. Üyelerimizin yaptıkları börek, poğaça ve keklerle sınav döneminde enerji toplayan öğrencilerimiz, geçmiş dönem başkanımız, Şubemizin üyesi avukat Nazan Moroğlu ile "kadının yasal hakları" konusunda sohbet etti.

28 Mart 2017
Salı, Kuştepe Sosyal Yaşam Merkezi'nde kadınlarla buluştuk. Katılımın yoğun olduğu, hukuk öğrencisi bursiyerlerimizin de katıldığı toplantıda sn. Nazan Moroğlu 'Kazanılmış Hakları ve Anayasa Değişikliği taslağını' anlattı.Daha sonra öğrencilerimiz katılımcılarla aydınlatıcı sohbetler yaptılar.

26 Mart 2017
Pazar, Moda Deniz Klübünün davetlisi olarak, 10 öğrencimiz Tuba Hocalarıyla kahvaltı yaptılar.

25 Mart 2017
Cumartesi, 30 öğrencimiz Süreyya Operasında "Uyuyan Güzel" balesini izledi.

20 Mart 2017
Pazartesi,"Çocuk Gelinler Çalışma Grubumuz" üyemiz Nuray Akmeriç'in yönetiminde çalışmalarına devam etti, işbölümü yaptı ve yol haritası çıkardı.

19 Mart 2017
Pazar, günü, Moda Deniz Klübünün davetlisi olarak, kompozisyon yarışmalarımızın panelistleri ve jüri başkanımız Ayşe Sazak ve gazeteci eşi Derya Sazakla birlikte keyifli bir gün geçirdiler.

18 Mart 2017
Cumartesi, Değerli üyemiz Emine Sebilcioğlu tarafından 
"Eğitim, iş ve sosyal yaşamda kuşak farklılıklar" çalışma grubu gerçekleştirildi. Kalabalık öğrenci grubu tarafından ilgiyle izlenen sunum, katılımcıların katkılarıyla zenginleşti
.

11 Mart 2017
Cumartesi öğrencilerimizle 'Mutluluk Atölyesi' çalışması yapıldı

10 Mart 2017
Melek Köni Eğitim Merkezi'nde Nazan Moroğlu, Yazgülü Aldoğan, Nezihe Bilhan ve Oya Akıncı ile 'Kadının Yasal Hakları' konulu sohbet toplantısı yapıldı.

07 Mart 2017
Öğrencilerimiz, üymiz Suna Pekiner'in davetlisi olarak Bahçeşehir Üniversitesi Oda Orkestrası'nın konserine gitti.

06 Mart 2017
Aktif Kadın Yurttaş projemiz kapsamında Şişli Belediyesi ile yaptığımız toplantıda değerli üyemiz Nazan Moroğlu 'Kadının Yasal Hakları'nı anlattı

04 Mart 2017
Erenler Vakfı etkinliğimiz; Değerli üyemiz Nazan Moroğlu'nun yönettiği panelde 'Anayasa ve Kadının Yasal Hakları' değerlendirildi. Toplantıya 200 den fazla dinleyici katıldı.

04 Mart 2017
Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD) İstanbul Şubesi, Mart ayı burs toplantısını Kadir Has Üniversitesi'nin Haliç Kampüsü'nde gerçekleştirdi. Sayıları 300'e yaklaşan öğrencimizin, çok sayıda üye, mezun ve destekçimizin katıldığı toplantı, saymanımız Rengin Türksoy'un Şube yönetimi adına yaptığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü konuşmasıyla başladı. Konuşmasında kadınlar gününün anlam ve önemine değinen Türksoy, geleceğin güçlü kadınlarını yetiştirmek adına Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği'nin düzenlediği faaliyetlere değindi.
Etkinlik derneğimize katılan yeni üyelerin tanıtımı ve Genel Başkanımız Prof. Dr Gaye Erbatur'un üyelik rozetlerini takmasıyla devam etti. Şubemize büyük katkılarda bulunan Erickson Denge Eğitim Merkezine, ev sahibi Kadir Has Üniversitesine, ikramları yapan La Loraine firmasına ve diğer değerli destekçilere teşekkür edildi.
Şubemizin desteğiyle Almanya'da eğitimine devam eden öğrencimiz Gamze Güney yurtdışı deneyimlerini ve TÜKD ile ilgili anılarını içeren bir konuşma yaptı. Mezunumuz Neslişah Kuvvet'in piyano resitali toplantımıza renk kattı. 
" Sevgiyi Hatırlamak" temalı kompozisyon yarışmamıza katılan 58 aday-yazar arasından seçilen 5 panelist Prof. Dr. Korel Göymen'in yönetimindeki panele katıldı. Duygusal anların yaşandığı, ilgiyle izlenen ve olumlu eleştirilerle desteklenen toplantımız, jüri başkanı Ayşe Sazak'ın ödülleri vermesiyle sona erdi. Tüm kompozisyon yarışması katılımcılara armağan olarak, üyelerimiz Oya Akıncı, Nezihe Bilhan ve Dilek Pamir'in yazarları arasında olduğu "Bir de Bizden Dinleyin" kitabı, yazarlar tarafından imzalanarak armağan edildi. 

28 Şubat 2017
Kaptanpaşa Kadın Sosyal Yaşam Merkezi'nde,Yardımcı Docent Dr. Özdal Ersoy ile 'Bağırsak Sağlığı ve Sağlıklı Beslenme' konulu sohbet toplantısı yapıldı.Çok katılımlı bol soru cevap şeklinde geçen toplantıda rahat sindirim için gerekli olan bol su içmenin faydaları, kas güçlendirmenin yolları anlatıldı ve kalıtsal durumun etkisi vurgulandı.

24 Şubat 2017
Dernek Merkezimizde, yeni üye ve destekçilerimize projelerimizi anlattık.
Ortak çalışma programları ürettik.

23 Şubat 2017
Esenler Melek Köni Eğitim Merkezinde, değerli üyemiz Avukat Nazan Moroğlu 
"Kadının yasal hakları" Konusunda kalabalık bir kadın topluluğuyla söyleşi yaptı ve sorularını yanıtladı. Sorunlarını çözmede destek oldu.

21 Şubat 2017
Şubat etkinliğimiz: Üçü de derneğimiz üyesi ve çalışanı olan yazarların "Bir de BizdenDinleyin" adlı kitap tanıtım ve imza günü.. Dilek Pamir, Oya Akıncı ve Nezihe Bilhan Büyükelçi eşleri... 40 yıllık anılarını ve değişik ülkelerdeki yaşamlarını paylaştılar.

14 Şubat 2017
2017 yılının ilk AKYE toplantısını Şişli Belediyesi Kaptanpaşa Kadın Sosyal Yaşam Merkezi'nde yaptık.Çok ilgi duyulan ve büyük bir katılım olan interaktif toplantımızda Dr. Hülya Karadoğan 'Kadın ve Çocuk Sağlığı, Sağlıklı beslenme ve Ergen Sorunları' üzerine konuştu ve katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

23 Aralik 2017

Cumartesi günü Dilek Pamir 9 öğrencimizi  Haldun Taner sahnesinde Hisse-ı Şayia oyununu seyretmeye davet etti.

22 Aralık 2017

Tarihinde toplanan Çocuk Gelinler Çalışma Grubu isimlerini ĞELECEGE UMUT KOPRUSU olarak değiştirdiler. Bu toplantıda gruba cok onemli katkıları olan koclarimiz

Arzu Bagdatli ve Nuray Akmeriç  katilimcilara

çekirdek grup olusturmalarini ve bir yönetici seçmelerini teklif etti.

Kubranin başkan olduğu grupta Ezginur,Merva ,Buse,Serap çalışacak.Destek grubunda ise Gamze,Cemre,Songül,Ozsu ve Ezgi Bakir yer aldı.

Destek grubunun genişlemesini temenni ediyoruz. 

Nicin bu projede yer aldiklarini anlatan1er dakikalık video çekimleri 25 aralikta tamamlanacak.

Yarı yıl tatilinde evlerine gidecek öğrenciler yapacakları çalışmaları

Serap ile koordine edecekler.

Istanbul da kalacak olanlar ise Nezihe Bilhan ile birlikte program yapacaklar.

16 Aralık 2017

Cumartesi. Merih Alanyalı, öğrencilerimizle CV yazma ve mülakat teknikleri konusunda detaylı çalışma yaptı.

15 Aralık 2017

Cuma, bir grup öğrencimiz, üyemiz Sevgi Gürbüz ile değerli sanatçımız ‘Füreya’ nın sergisine  gitti.

12 Aralık 2017

Salı,  Değerli dostumuz Dr. Nihal Hamzaoğlu öğrencileriyle, ‘Nesin Vakfı’ etkinliğine katıldılar.

11 Aralık 2017

Pazartesi, ‘Dostluk Köprüsü’ komitesi toplanarak, öğrencilerimizle yapılacak aktivite ve çalışmaları planladı.

10 Aralık 2017

Dostluk Köprüsü Burs Projemiz' e kaynak yaratmak amacıyla düzenlediğimiz 'Yeni Yıl Konserimiz' i, üyelerimiz, destekçilerimiz, mezun ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin, projemizi tanıtan konuşmalarıyla başlayan etkinliğimiz, Boyut Yayınlarının projemize armağanı olan, 'Dostluk Köprüsü' kitabımızın tanıtımıyla devam etti. Değerli Opera Sanatçılarının muhteşem performansları ve zengin repertuarıyla unutulmaz bir konser oldu. Beşiktaş Belediyesi Beltaş A.Ş.nin ikramlarıyla birlikteliğimiz devam etti.

02 Aralık 2017

Burs günümüzde Sn. Nazan Moroğlu 'Türk Kadınının Seçme, Seçilme Hakkı' ve 'Kadına Şiddet' Konusunda konuştu.

01 Aralık 2017.                            

Cuma, 'Hukuk Çalışma Grubu’.Değerli üyemiz Avukat Nazan Moroğlu ve hukuk öğrencilerimiz.

25 Kasım 2017

Cumartesi, 32 öğrencimizle ‘Bak bizim şarkımızı çalıyorlar’ müzikaline gittik ve sınav döneminde keyifli birkaç saat geçirdik.

25 Kasım 2017

Cumartesi, değerli destekçimiz Ebru Şinik’in ‘Nefes Teknikleri Eğitimi’ seminerine 15 öğrencimiz katılarak sertifikalarını aldılar

18 Kasım 2017 

Cumartesi, Erickson Denge Eğitim Merkezi yetkilileri tarafından ‘Çözüm Odaklı Koçluk Semineri’ yapıldı.

15 Kasım 2017

 Çarşamba, üye ve destekçilerimizle 'Danışma ve Dayanışma' toplantısı yaptık. Çalışmalarımıza anlattık, desteklerini alarak güçlendik.

14 Kasım 2017

Salı, bir grup öğrencimiz, üyemiz Nezihe Bilhanla Pilevneli Galeriyi gezdi.

11. Kasım 2017

Cumartesi bir grup öğrencimiz, Üyemiz Sn. Rahşan Bilge ile,

Süreyya Operasın da bale izlediler

11 Kasım 2017

TÜKD.  İstanbul Şubesinin 'Başarı Ödülleri' Töreni 11 Kasım Cumartesi, Kadir Has Haliç Kampüsünde yapıldı.

 

Program, öğrencimiz Dilan Akarsu’nun açış sunumundan sonra yönetim adına, Burs Komitesi  Başkanımız Nezihe Bilhan'ın  günün önemini anlatan konuşması ve öğrencimiz Kübra Sivri'nin  Atatürk, Cumhuriyet ve Demokrasi  temalı konuşmasıyla devam etti.

Program mezunlarımızdan Piyanist Neslişah Kuvvet ve Soprano Ayşe Evren’in mini dinletisiyle devam etti.

 

Ardından Şube Başkanı Güldal Göymen, yeni üyelerimize 'Hoşgeldin' diyerek onları kendilerini tanıtmaları için sahneye davet etti ve üye rozetleri takıldı.

 

Erdal Tansev’in uçakta öğrenciler için hazırlamış olduğu yazı eğlenceli ve öğretici anektodlarla keyifli dakikalar geçirmemizi sağladı.

Program 'Başarı Ödülü' almaya hak kazanan öğrencilerin sahneye davet edilip her birinin anlamlı konuşmalarıyla zenginleşti. Ardından ödül törenine geçilerek başarı ödüllüne hak kazanan öğrencilere armağanları verildi.

Etkinliğimiz, ikramlarımız ve katılımcıların ve öğrencilerin  sohbetleriyle devam etti

04 Kasım 2017

Derneğimizde, başlangıç-orta ve ileri seviye 'İngilizce Çalışma Grupları' başladı.

Her Cumartesi 10.00-12.30

3 Kasım 2017,

Öğrencilerimizle Sabancı Müzesindeki Çinli sanatçı Ai Weiwei'nin porselen çalışmaları sergisini rehber eşliğinde gezdik.

Sanatçının hayat hikayesini, el sanatları geleneğine ve sanat tarihine yaklaşımını hayranlıkla izledik.

23 Ekim2017

Yeni üyelerimizle,çalışmalarımızı paylaştık.

21 Ekim 2017

Cumartesi,Türkiyenin önemli golf klüplerinin kadın kaptanlarının düzenlediği 'Ladies Go 4 Golf' turnuvasındabir sivil toplum örgütüne destek olmak kararı almış ve Şubemizi seçmişlerdir.

Yönetim olarak 3 öğrencimizle birlikte Turnuvanın başlangıç akşamına katıldık Derneğimizi- burs projemizi tanıttık.

Hem yeni gruplara ulaşabildik hem de maddi destek sağladık

14 Ekim 2017

'Stress Yönetimi'

Değerli destekçimiz, Psikolog Nur Üner, Byron Katie'nin 'Çalışma' yönteminden yola çıkarak, Dünyayı-olayları ve insanları, bizim düşüncelerimizdeki 'böyle olmalı' haline uydurmak ve değiştirmeye çalışmak yerine, düşünceleri sorgulayıp gerçeği olduğu haliyle kabul ettiğimizde özgürlük ve mutluluk duyacağımızı detaylarıyla anlattı.

Katılımcıların katkılarıyla anlamlı ve yararlı bir çalışma gerçekleşti

07 Ekim 2017

Yeni eğitim döneminin ilk toplantısını ve Dünya Kız Çocukları günü kutlamasini dernek merkezimizde ö ğrencilerimiz, üyelerimiz, destekçilerimiz ve mezunlarımızın katılımıyla gerçekleştirdik.

3 aylık aradan sonra bir arada olmanın keyif ve mutluluğunu yaşadık.

Yeni üyelerimizi tanıdık. Dost ve üyelerimizle buluştuk.Erasmus dan dönen öğrencilerimizin  deneyimlerini dinledik.Birbirinden başarılı yeni öğrencilerimizin derneği hemen benimseyişlerini sevinçle izledik.Ellerinde çiceklerle gelip toplantimiza katilan mezun öğrencilerimizin başarılarıyla gururlandik.

 

11 Ekim 'Dünya Kız Çocukları' günü nedeniyle, GWI 2. Başkanı, üyemiz Başak Ovacık konuyla ilgili detaylı bilgi verdi.

'İstanbul Barosu Adli Yardım Merkezi' nde görevli avukat üyemiz Aylin Moralıoğlu da kadın hakları, erken evlilikler konularının önemine dikkat cekerek özgürlüklere "eşit" olarak sahip olmanın gereğini vurguladı.

"Bugün karşı karşıya olduğumuz tablo düşündürücü , ancak öğrencilerimizi ve başarılarını gördükçe , umudumuz artıyor ve gurur duyuyoruz"diyerek konuşmasını bitirdi. 

07 Ekim 2017

Dünya Kız Çocukları günü kutlaması

21 Ağustos 2017

2017-18 Eğitim yılında, 'Erasmus Bursu ile' eğitimlerine Avrupanın konularında en iyi üniversitelerinde devam etmeye hak kazanmış öğrencilerimizden ilk 7 sini uğurladık.

Son derece başarılı, yaşamlarında ilk defa yurt dışına gidecek öğrencilerimize, Şube Yönetiminin, burs verenlerinin ve değerli destekçimiz Erdal Tansev'in destekleri ile yurt dışındaki öğrenim koşullarına katkı sağladık.

Yönetim olarak, öğrencilerimize 'yolları açık ve başarılarla dolu olsun' derken, mutluluğumuzu ve gururumuzu sizlerle paylaşmak isteriz

03 Haziran 2017

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD) İstanbul Şubesi’nin Haziran ayı burs toplantısı

64 öğrencisinin '' Mezuniyet Kutlaması'' biçiminde Bahçeşehir Üniversitesi’nde yapıldı.  Çok sayıda üye, burs veren ve sayıları 300 e yaklaşan öğrencimizin katıldığı toplantı, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Yönetim Kurulu Üye si Prof. Dr. İpek Altınbaşak Farina’nın açış konuşmasıyla başladı. Profesör Farina , konuşmasında bu yıl mezun olan 64 öğrencimize geleceğe yönelik tavsiyelerde bulundu. Açılış konuşmasının ardından ,  Başkan Güldal Göymen, katılımcılara desteklerinden dolayı teşekkür etti ve Bahçeşehir Üniversitesi Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel'e teşekkür plaketi verdi.

 

 

Şubemize  yeni katılan üyeler tanıtılarak, Genel Başkan Profesör Dr. Gaye Erbatur tarafından dernek rozetleri takıldı

 

 

Bursiyer öğrencilerimiz

in birbirinden güzel sahne gösterileriyle renklenen etkinliğimiz,  mezun 64 öğrencimizin konuşmalarıyla devam etti. Son olarak, değerli destekçimiz  Erdal Tansev’in katılımıyla, mezun öğrencilerimize ödülleri takdim edildi. 

 

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği İstanbul Şubesi olarak mezun olan öğrencilerimize yaşamlarında  başarılar diliyoruz. -- 

12 Mayıs 2017

Mayıs ayı burs Toplantımızı, İstanbul Boğazının en güzel olduğu dönemde " Tekne Gezisi" olarak gerçekleştirdik. Çok sayıda üye ve destekçilerimizin de katıldığı bu etkinliğimizde, harika bir hava da, değerli rehberimiz Mansur Karakoç'un şiirler, olaylarla süslediği eşsiz anlatımıyla keyifli bir gün geçirdik. Dostluk ve dayanışmamızı pekiştirdik. Öğrencilerimiz yoğun sınav dönemin de enerji depoladılar.

5-6 Mayıs 2017

 Bolu da düzenlenen Şubeler Toplantısına katıldık. Son derece yoğun ve verimli geçen çalışma gruplarımızdan sonra, Şubemizden Oya Akıncı, Nezihe Bilhan ve Dilek Pamir yazdıkları kitapla ilgili anılarını bizimle paylaştılar.

24 Aralık 2017

Pazar10 öğrencimiz,Beltaş’ın konuğu olarak ‘Jiselle’ balesini izlediler.