ERDAL TANSEV PROJE MERKEZI

Değerli destekcimiz Sn. Erdal Tansev, İstanbul'da kendisi için düzenlediği çalışma ofisini 'Dostluk Köprüsü' Projesinde kullanmak üzere TUKD İstanbul Şubesine tahsis etmiştir.

Bu ofiste, öğrencilerimiz için, teknik donanımlı çalışma odaları, proje çizim masaları, kütüphane ve seminer odaları bulunmaktadır.

Şubemiz 20 Eylül 2016 tarihinden itibaren çalışmalarını bu mekanda yürütecektir.

Kendisine şükranlarımızı sunarız

ERDAL TANSEV

2015-16 eğitim yılında, Erasmusa giden 12 öğrencimize, 25 öğrencimize başarı ödülü verilmesine, 32 öğrencimizin İstanbul Lisan Merkezinde Eğitim almasına ve Kompozisyon yarışmamızı kazanan 6 öğrencimizin ödülüne destek olmuştur.

7 Kasım toplantımızda değerli destekcimiz 
Erdal Tansev adına, Gülay Sağkök tarafından her akademik disiplin alanından 2014-2015 eğitim yılında en başarılı 25 öğrencimize ödül verilmiştir

Sevgili Öğrenciler,

Çok şey gençlikte öğreniliyor, sizlerin yaşında. Eğitim almak, bilgi edinmek, beyni geliştirmek güzel şeyler. Eğitim önünüzü açar, seçeneklerimiz artırır, sizlere güven aşılar. Para edinmek veya başka şekillerde güven sağlanabileceği düşünenler olabilir, ama bunlar geçici. Hayatta bazı tecrübeler, yanlış hareketler güveninizi sarsabilir; bunlara hazırlıklı olmak gerekir. Kendinize güven artıkça çekingenlik ve korkular azalır.
         Ayrıca, kendinizi ifade etmekten kaçınmayın. Madonna’nın meşhur sözleri gibi’’Express yourself     /’’Kendinizi ifade edin’’ siz kendinizi yeterli ifade ederseniz, başkalarının(anneniz, babanız gibi). Sizin adınıza konuşmasına gerek kalmaz. Kendinizi iyi ifade etmek bilgiyle olur. O zaman başkaları da sizi ciddiye alır Demek ki esas amacımız, eğitimle, bilgiyle gelen kendimize güveni yaratmak.
         Ben başkalarına nasıl güvenebilirim? Çevre ve aile ortamında sorunlar var, güven için uygun bir ortam yok demektir. Güvenmek için insanları yakından tanımak gerek. Bu da zaman alır. O zaman ne yapacaksınız? Güvenmek açısından bir kişiyi sınamak gerekebilir. O kişiye istediği bir şeyi verin. Zamanı gelince sizin istediğiniz bir şeyi yapıyor mu? Birlikte seyahate gidin, bakın uyumlu mu? Çok naz yapıyor mu? Her şeyden şikâyet ediyor mu? Gerektiğinde kararları birlikte verebiliyor musunuz?
         Bu yazdıklarımı dinlerken, salonda ki kızlar gülüyorlar mı? Gülüyorlarsa, bu söylediklerimi anlamışlar demektir.
         Hepinize sevgiler sunuyor, başarılar diliyorum.

5 Mart toplantımızda Amerika dan bu gün için gelen değerli destekçimiz Erdal Tansev, başarılı öğrencilerin desteklenmesinin önemine vurgu yapan duygu dolu bir konuşma yaptı ve ardından dereceye giren öğrencilere armağanlarını verdi.

05 Kasım toplantımızda 30 ​yüksek onur öğrenci​mize değerli desteçimiz Erdal Tansev tarafından ''​ Erdal Tansev Başarı Ödülleri ​''​ verildi.

 

Mart 2016Kompozisyon Yarışması Ödülleri

Haziran 2016 Mezuniyet  Ödülleri

Eylül 2016 Erasmus desteği

Ekim 2016 Başarı Ödülleri

Mart 2017 Kompozisyon Yarışması odülleri

Haziran2017 Mezuniyet ödülleri