SINEMA KLÜBÜ

27 Şubat Cumartesi

Çalışmalarımıza farklı bir boyut ve zenginlik katmak amacıyla planladığımız ''Sinema Klübü'' çalışmamızı, geçmiş dönem Genel Başkanımız ve değerli üyemiz Avukat Nazan Moroğlu'nun maddi ve manevi desteğiyle gerçekleştirdik. İlk olarak ''Diren'' filmini-1900 lerin başında İngiltere de oy hakkı ve diğer hakları için mücadele veren emekçi kadınların gerçek mücadelesini- öğrencilerimizle birlikte izledik. Bu son derece gerçek ve etkileyici filmi birlikte değerlendirdik. Sayın Moroğlu da aynı dönemde Türkiye'deki gelişmeleri ve Cumhuriyetimizin bu önemli kazanımlarını detaylarıyla öğrencilerimizle paylaştı. Bu anlamlı ve keyifli etkinliğimizin bir dizi biçiminde devamına karar verdik.

12 Mart Cumartesi

Gazeteci-yazar Derya Sazak ile birlikte 2016 yılının en iyi film ödülünü kazanan "Spotligth" filmini izledik. Daha sonrada değerli konuğumuzla, Gazetecilik ve sorunlarını, dünü ve bugünüyle geniş bir değerlendirme yaptık. Çalışma yaşamının önemli anı ve ayrıntılarını bizimle paylaştığı unutulmaz bir gün yaşadık.

26 Mart Cumartesi/ 
08 Ekim Cumartesi

Mustang, Deniz Gamze Ergüven'in yönetmenliğini yaptığı 2015 yapımı film, ilk önce Sarajevo Film Festivalinde gösterilen Cannes Film Festivalinde Europa Cinema Label ödülünü kazanan ve Oscar yarışında Fransa'yı temsil eden bu filmi 'çocuk Gelinler Sosyal sorumluluk Projesi' koordinatörü Nezihe Bilhan ile birlikte izledik ve yorumladık.

15 Ekim Cumartesi
Casuslar Köprüsü
Filmi Büyükelçi Murat Bilhan'la izledik ve değerlendirdik.

22 Ekim Cumartesi
Gerçek olaylara dayanan senaryoda, 1947 yılında başarılı senaryo yazarı Dalton Trumbo ve diğer Hollywood çalışanları politik inançlarından dolayı kara listeye alınıp hapsedilirler.
Film siyaset bilimci Prof. Dr Korel Göymenle birlikte izlenip değerlendirildi

29 Ekim Cumartesi
Crash filmi psikolog İrem Mirzai değerlendirildi birlikte izlenip değerlendirildi

19 Kasım Cumartesi

Room filmi psikolog İrem Mirzai ile birlikte izlenip değerlendirildi.

26 Kasım Cumartesi

Fizikçi Stephen Hawking'in hayatının konu edildiği 'Her Şeyin Teorisi' filmi izlendi.

10 Şubat Cumartesi, öğrencilerimiz gazeteci dostumuz Derya Sazakla ‘The Post’ filmini seyredip değerlendirdiler.

24 Şubat Cumartesi, Öğrencilerimizle 'Three Bilboards Outside Ebbing, Missouri ’ filmini seyredip değerlendirdik.